Tarihçemiz

1992 yılından itibaren faaliyete başlayan firmamız, günümüzde sanayi ürünlerine gereksinim duyan çok sayıda firmaya çözüm ortaklığı  sunmaktadır. Sektöründe öncü olma niteliği taşıyan birçok kuruluşla güçlü ilişkiler içerisinde olan firmamız, proje bazında ihtiyaç duyulan ürünlerin tedarik, üretim, nakliye, ithalat-ihracat ve montaj işlerini yaparak müşteri memnuniyetine en üst düzeyde önem vermektedir.

“Remeks” 2000 yılı başlarından itibaren köprü ve diğer endüstriyel metal konstrüksiyon üretimi üzerine yoğun çalışmalar yürütmektedir.  Firmanın üretim yapısı, malzemenin tedarik edilmesi ile başlayıp, son aşama mamul üretimiyle bitmektedir. Üretim prosesi sırası ile malzemenin kabulü, nesting hazırlığı, kesim işlemi, imalat, montaj ile birleşim, kaynaklı birleşim ve kumlama-boyama işlemi ile sonlanmaktadır. Konstrüksiyon üretiminin bütün aşamalarında “GOST, EN, DIN, TSE” standartlarına göre kalite kontrol denetimi yapılmaktadır.  Firmanın bünyesinde bulunan nitelikli personel ve üretimde kullanılan mühendislik teknikleri, zorluk derecesi yüksek projelerin gerçekleştirmesine imkan vermektedir. Üretim sürecinin tamamı sertifikalı olup ileri teknoloji gereksinimini karşılamaktadır. Firma,  köprü çelik konstrüksiyonu üretimi başta olmak üzere, bina taşıyıcı konstrüksiyonları, çatı, kazan ve gemi inşası konusunda faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

“Remeks” 2005 yılı başında Ukrayna Kiev’de Dnepr Nehri geçiş köprüsü inşaatına başlamıştır. Köprü uzunluğu toplam 3500 metre, genişliği 47 metre olup, yol kavşak ve viyadük bağlantılarıyla beraber 79000 ton çelik konstrüksiyondan oluşmaktadır. 79000 ton’luk çelik konstrüksiyonun 45000 ton’luk bölümü “Remeks” tarafından  imal edilmiş ve şantiyeye teslim edilmiştir. Köprü çelik teslim sözleşmesinin tamamlanmasına istinaden “UKRAYNA GÜNEY-BATI DEVLET DEMİR YOLLARI” tarafından “Remeks”e devlet üstün hizmet ve başarı ödülü verilmiştir. “Remeks” Söz konusu işin 2010 yılında tamamlanması sonucu Ukrayna Dış İşler Bakanlığı tarafından apostilli 140.000.000 USD bedelli iş bitirme belgesi almaya hak kazanmıştır.

2014-2015 yıllarında İzmit Körfez Geçiş Köprüsü (Osman Gazi Köprüsü) Güney Yaklaşım Viyadüğü’nün imalat ve montaj danışmanlığının yanı sıra viyadüğün ağır kaldırma modüllerinin yerde imalatı “Remeks” tarafından yapılmıştır. 2.650 ton ve 2350 ton ağırlığındaki 2 modül, yerde projesine ve koordinatlarına uygun şekilde montajı yapılarak teslim edildi. 8 aylık yoğun çalışma sonucu tamamlanan M29 ve M31 modülleri başarıyla tamamlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Timsah Arena Stadyumu çatı ve cephe çeliklerinin imalatı, Vialand Famly Coaster taşıyıcı kolonlarının imalatı, Zaparojye Köprüsü ana deck imalatı, Mestia Köprüsü gibi bir çok önemli ve hassas projeye “Remeks” imzası atmanın haklı gururuyla yoluna devam eden firmamız, deneyimli personel desteği ve son derece gelişmiş üretim tekniğiyle, yurt içi ve yurt dışı pazarlarında gelecek vaat eden verimli ve açık bir işbirliği sunmaktadır.