Kiev Dinyeper Darnyts’kyi Köprüsü

“Remeks” 2005 yılı başında Ukrayna Kiev’de Dinyeper Nehri geçiş köprüsü inşaatına başlamıştır. Köprü uzunluğu toplam 3500 metre, genişliği 47 metre olup, yol kavşak ve viyadük bağlantılarıyla beraber 79000 ton çelik konstrüksiyondan oluşmaktadır. 79000 ton’luk çelik konstrüksiyonun 45000 ton’luk bölümü “Remeks” tarafından imal edilmiş ve şantiyeye teslim edilmiştir. Köprü üzerinde 6 şerit kara yolu ve 2 şerit demiryolu mevcuttur.

Köprü çelik konstrüksiyonu imalatı yapılırken aşağıdaki “GOST” standartları dikkate alınmıştır:

  • VSN 188-78 (Köprü çelik yapılarının kaynak bağlantı elemanlarına mekanik işlem talimatı);
  • SNIP 3.06.04-91 “Köprüler ve Borular”;
  • DBN B.2.3-14 “Köprüler ve Borular. Proje tasarım kuralları”;
  • SNIP III-18-75 “Çelik konstrüksiyon üretimi çalışmaları ve kabul kuralları”.

Çelik konstrüksiyonlar, kutu kiriş (kapalı ve U şeklinde ), ortotrop panel, dış konsol, montaj plakaları, cıvata ve somun gibi elemanlardan oluşmaktadır. İmalatı bitmiş konstrüksiyonlar müşteriye gönderilmeden önce montaj çatım kontrolü yapılmaktadır. Böylelikle yapının tüm geometrik parametrelerin kontrolü sağlanmaktadır.

Buna ek olarak, köprü ayakların beton yapısı için toplam 6000 m²’lik kalıp üretimi “Remeks” tarafından yapılmıştır.

Yukarıda belirtilen konstrüksiyonların üretiminde tamamı fabrikamızın mühendisleri tarafından tasarlanıp üretilen ileri teknoloji ürünü REGAMAK ® kullanılmıştır.

Köprü çelik teslim sözleşmesinin tamamlanmasına istinaden “UKRAYNA GÜNEY-BATI DEVLET DEMİR YOLLARI” tarafından “Remeks”e devlet üstün hizmet ve başarı ödülü verilmiştir.

Görselleri büyütmek için üzerine tıklayınız.